Instalacja klimatyzatorów za pomocą MFR 10x80 FB

Data utworzenia: 2021-04-22 | Data aktualizacji: 2023-09-17

W miarę zbliżania się lata nadszedł czas, aby pomyśleć o zainstalowaniu nowego systemu klimatyzacji, aby uchronić się przed letnim upałem! Podczas gdy główny nacisk kładzie się na wybór typu klimatyzatora, który chcesz zainstalować, po podjęciu tej decyzji równie ważne jest, aby wybrać odpowiednie mocowania do instalacji urządzenia, aby zapewnić bezpieczną instalację

Przedstawiamy wielofunkcyjny kołek ramowy MFR

MFR to najpopularniejszy wielofunkcyjny kołek ramowy do mocowania podkonstrukcji elewacji, a także elementów drewnianych i metalowych, we wszystkich typowych materiałach bazowych. Po włożeniu do wywierconego wcześniej otworu, MFR uzyskuje mocne i niezawodne mocowanie dzięki sile rozporowej, który ma długi obszar rozszerzania i wczesną ekspansję, podczas dokręcania śruby.

MFR 10x60 FB i montaż klimatyzatorów

Instalacja klimatyzatorów powinna być wykonana dokładnie, aby zapewnić optymalne chłodzenie, a bezpieczne mocowanie jest częścią tego procesu. Do montażu zalecamy MFR 10x80 FB, który jest dostarczany z kołnierzem i śrubą z łbem sześciokątnym. Szczególnie polecany do tego typu instalacji jest kołnierz, który działa jako bariera pomiędzy dwoma metalowymi częściami, podporą klimatyzatora i łbem śruby, co zapobiega korozji między nimi.

Zalecany do montażu jednostki zewnętrznej, MFR 10x80 FB został zatwierdzony do mocowania w betonie i murze, co gwarantuje niezawodny i bezpieczny montaż, posiada aprobatę ETA oraz atest przeciwpożarowy. Wykonany z nylonu, MFR jest również odporny na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku na zewnątrz i może wytrzymać temperatury od -40 ° C do + 80 ° C.

Instalując jednostkę wewnętrzną klimatyzatorów, należy koniecznie zainstalować ją tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe. W tym celu zalecamy również użycie naszego uniwersalnego kołka FX ze zwykłym wkrętem do drewna, które są idealne do lekkich instalacji.

Instalacja z MFR 10x80 FB

W porównaniu z innymi mocowaniami MFR, MFR 10x60 FB sprawia, że montaż jest szybki i łatwy w instalacji klimatyzatorów. Głębokość wiercenia potrzebna dla MFR 10x80 FB wynosi tylko 60 mm i jest najmniejszą w całym zakresie, co pozwala zaoszczędzić czas podczas nawiercania otworów.

MFR FB pozwala również na zamocowanie podpory o w sposób szybszy niż inne rozwiązania, ponieważ nie trzeba wkładać kołka w ścianę przed przystawieniem podpory: wywiercić otwór, ustawić podporę, wcisnąć kołek i wkręcić. To takie proste!

CELO z dumą poleca MFR do użytku z głównymi klimatyzatorami i markami, takimi jak:

  • Mitsubishi - BT35VGK
  • Daikin - TXP35M
  • LG Comfort - 12R32
  • Fujitsu - A0YG45LBT8
  • Panasonic - KITFZ50WKE

MFR 10x80 FB zapewni mocne i niezawodne trzymanie, które jest idealne do montażu na zewnątrz ze względu na swoją odporność na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne oraz aprobatę ETA. Jeśli chcesz wiedzieć, czy MFR jest odpowiedni dla twoich klimatyzatorów, prosimy o kontakt z naszym zespołem pomocy technicznej w celu uzyskania bezpłatnej oceny.