5 korzyści kotew chemicznych

Data utworzenia: 2023-03-21 | Data aktualizacji: 2023-09-17

Kotwy chemiczne nie tylko spiełniają zdumiewające wymagania i wytrzymują największe obciążenia, ale pomagają także realizować bardzo wymagające zastosowania w zakresie mocowania. A z ciężkimi projektami budowlanymi wiąże się wielka odpowiedzialność!

W zastosowaniach o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa, niezawodność mocowania jest niezbędna, a stosowanie wysokiej jakości, bezpiecznych i gruntownie przetestowanych kotew jest koniecznością. Gwarantujemy bezpieczeństwo działania kotwy poprzez kompleksowe badania zgodnie z najnowszym stanem techniki - potwierdzone aprobatą ETA (Europejska Ocena Techniczna) oraz znakiem CE. Produkty technologii mocowania z aprobatą ETA są uznawane nie tylko we wszystkich krajach członkowskich UE, ale także poza nią, często na całym świecie.

1. Maksymalne bezpieczeństwo użytkownika

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo użytkownika, wszystkie żywice CELO posiadają aprobatę ETA dla różnych zastosowań. Przejście testów prowadzi do założenia żywotności kotwy na co najmniej 50 lat lub nawet 100 lat w przypadku nowej żywicy Pure Epoxy Plus. Aprobaty ETA zawierają dane dotyczące wydajności produktu w kontekście przydatności na określonych podłożach (np. zarysowany i niezarysowany beton, mur) lub do określonego zastosowania (np. połączenia zbrojeń następnie zamurowane).

Większość systemów wtrysku chemicznego firmy CELO jest testowana pod kątem stosowania w obszarach o wysokim ryzyku trzęsień ziemi i dlatego nadaje się do użytku w warunkach sejsmicznych, co poszerza zakres możliwych zastosowań dla instalatora. Produkty klasy premium, takie jak ResiFIX VY SF czy ResiFIX Pure Epoxy, posiadają również dodatkową opinię ekspercką dotyczącą odporności na działanie ognia (R120).

2. O krok przed kotwami metalowymi

Jeśli chodzi o podłoża, zaprawy chemiczne są o kroki przed kotwami metalowymi, są nie tylko bardzo wydajne w materiałach stałych, takich jak beton, cegła pełna, czy kamień naturalny - ich początkowa elastyczna konsystencja umożliwia adaptację zaprawy chemicznej wraz z perforowaną tuleją do dowolnej geometrii kamienia a tym samym osiągnąć wysokie obciążenia w każdym rodzaju pustaków do ok. 140 kg na punkt mocowania, w zależności od rodzaju cegły. Mokre lub wypełnione wodą otwory nie stanowią problemu dla wszystkich żywic CELO ResiFIX, możliwy jest nawet montaż sufitowy.

W jakich przypadkach warto zdecydować się na kotwy mechaniczne, takie jak wkręty do betonu, dowiesz się tutaj.

3. Nadaje się do kontaktu z wodą pitną i niskimi temperaturami

Szeroki asortyment zapraw chemicznych firmy CELO ma zastosowanie do ciężkich zastosowań, takich jak konstrukcje stalowe, wsporniki, konstrukcje elewacyjne, mocowania dystansowe, schody, instalacje rurowe itp.

Odpowiadając na konkretne prośby, niektóre z naszych produktów wykraczają poza to i oferują przydatność do kontaktu z wodą pitną lub ekstremalnymi warunkami klimatycznymi. Na przykład, winyloester ResiFIX VYSF Cool to produkt odpowiedni, gdy temperatura spada do -20°C

Ulotka ResiFIX zawiera przegląd produktów, ich wartości obciążenia, trwałość i przydatność do mokrych otworów wiertniczych, zakres temperatur i kontakt z wodą pitną:

4. Nieszkodliwe dla zdrowia

Chemiczne żywice firmy CELO po utwardzeniu są nieszkodliwe dla zdrowia, co potwierdzają następujące badania i certyfikaty:

1. Marginalny zapach

Wszystkie żywice CELO mają formuły wolne od styrenu, co oznacza, że podczas instalacji występuje tylko marginalny lub średni zapach

2. Najniższa emisja

Żywice ResiFIX posiadają klasę A+ francuskiej regulacji VOC za najniższą emisję substancji krytycznych w przestrzeniach zamkniętych, a po utwardzeniu są nieszkodliwe dla zdrowia

3. Zrównoważony produkt

Żywice ResiFIX są testowane przez system oceny wielokryterialnej budynków LEED dla przyjaznych dla środowiska, niskoemisyjnych i zrównoważonych produktów budowlanych.

Wyjaśnienie ikon używanych na naszych stronach internetowych i w katalogach w celu wskazania atestów, testów, pochodzenia i zastosowania materiałów specjalnych można znaleźć tutaj.

5. Przyjazność dla użytkownika; szeroki asortyment, łatwy transport i przechowywanie

Przyjazność dla użytkownika
Wkłady CELO zawierają dwie dysze mieszające, dzięki czemu można kontynuować pracę natychmiast po przerwie. Już otwarte wkłady można wielokrotnie używać po ponownym zamknięciu.

Szeroki asortyment
Możesz także wybierać z szerokiej gamy rozmiarów wkładów, od 165 do 1400 ml, oraz rozbudowanego asortymentu prętów kotwiących które są dostępne ze stali ocynkowanej 5.8, stali ocynkowanej ogniowo i stali nierdzewnej A4.

Łatwy transport i przechowywania
CELO oferuje dwa rodzaje stabilnych opakowań uniwersalnych, w których znajduje się 20 wkładów + dysze mieszające. Pamiętaj: większość wkładów ma długi okres trwałości - od 12 do 24 miesięcy.

Akcesoria do zastosowań związanych z bezpieczeństwem
W CELO znajdziesz wszystkie akcesoria potrzebne do  zastosowań związanych z bezpieczeństwem, w tym: dozowniki, dysze mieszające, szczotki do czyszczenia, wiele rodzajów tulei (plastikowe, metalowe i z gwintem wewnętrznym), szeroką gamę metrycznych prętów kotwiących, a także gotowy do uzycia zestaw z tuleją do dużych obciążeń ResiTHERM® 37/0.

Tutaj znajdziesz całą gamę zaaprobowanych przez ETA żywic chemicznych firmy CELO:

Jeśli masz pytania i potrzebujesz naszego wsparcia dla swojej indywidualnej aplikacji, pomocy technicznej lub dalszych informacji, nie wahaj się z nami skontaktować tutaj.