Mocowania i innowacyjne rozwiązania w CELO dla profesjonalistów

Prosty przewodnik po wyborze kołka ramowego

Data utworzenia: 2021-06-01 | Data aktualizacji: 2021-10-19

Idealny kołek ramowy do bez napięciowego montażu konstrukcji nośnych elewacji i dachu, profili metalowych i listew drewnianych, a także ram okiennych i drzwiowych!

Multifunction frame plug MFR

1. Definicja: Co to jest kołek ramowy?

W porównaniu do mocowań chemicznych, mocowania ramowe są znacznie tańsze i nie trzeba brać pod uwagę czasu utwardzania. Zamiast tego za pomocą wielofunkcyjnego kołka ramowego MFR można natychmiast obciążyć kołek ciężarem. Zaletą w porównaniu z kotwami metalowymi jest przydatność do prawie wszystkich podłoży, a nie tylko betonu, jak w przypadku kotew metalowych. Oznacza to, że tylko jeden produkt obejmuje szeroki zakres zastosowań w betonie, cegłach perforowanych i pełnych, a także gazobetonie.

Zaślepka ramowa składa się z dwóch elementów: uniwersalny kołek z tworzywa sztucznego ma zoptymalizowaną geometrię rozporową, zapewniającą bezpieczne mocowanie i wysokie wartości obciążenia we wszystkich typowych podłożach oraz zapobiegającą obracaniu się w wierconym otworze. Śruba jest dostępna w różnych materiałach i powłokach, dzięki czemu nadaje się do środowisk korozyjnych.

2. Typowe zastosowania: Do czego najlepiej nadają się kołki ramowe?

Installation with MFR
Installation with MFR

Kołki ramowe, zwane również kotwami elewacyjnymi lub długimi kołkami przelotowymi, są używane głównie do mocowania na zewnątrz, takich jak wieżowce i zapewniają bezpieczne mocowanie elewacji wentylowanych i podkonstrukcji elewacji wykonanych z drewna lub metalu. Obszary zastosowania kotew ramowych są bardzo wszechstronne.


Przykładami zastosowań mogą być:

- Ramy okienne i drzwiowe

- Profile metalowe i plastikowe

- Poręcze, kraty okienne, balustrady

- Drewniane listwy, belki, szyny

- Wsporniki metalowe

- Sufity podwieszane

- Koryta kablowe, kątowniki, profile

- Szafki ścienne, półki, szafki kuchenne ścienne

3. Podłoża: materiały bazowe, które podłoża nadają się dla kołków ramowych?

Odpowiednie materiały budowlane są tak różnorodne, jak możliwe zastosowania: 

- Cegła pełna
- Pełna cegła wapienno-piaskowa
- Prefabrykowane płyty kanałowe z betonu sprężonego
- Gazobeton
- Cegła dziurawka
- Cegła silikatowa perforowana
- Pustaki z betonu lekkiego
- Kamień naturalny
- Lekki blok betonowy

4. Montaż: poznaj łatwy montaż w prostych trzech krokach

W procesie mocowania część mocująca mocowana jest w tzw. mocowaniu przelotowym, a połączenie cierne tulei kotwiącej z podłożem zapewnia pewne zakotwienie.

Montaż odbywa się szybko w trzech prostych krokach:

1. Wykonaj i wyczyść otwór.
2. Wbij kołek ramy przez część mocującą do wywierconego otworu
3. Wkręć śrubę - gotowe!

5. Asortyment: Twój przewodnik po materiałach i aprobacie ETA

Możliwe kombinacje kołków z różnymi kołnierzami i śrub z różnymi materiałami i powłokami dają niemal nieograniczone możliwości mocowania kołków ramowych. Dodatkowo certyfikaty takie jak ocena ETA oznaczają maksymalne bezpieczeństwo użytkownika. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się o asortymencie kołków ramowych, ich kształtach, materiałach i aprobatach:

Types of frame plugs and screws diagramm

Kołek ramowy MFR SB TX 8-14

Kołek ramowy MFR SB 8-14

Kołek ramowy MFR FB 8-14

6. Zalety: Co sprawia, że kołek ramowy CELO MFR jest tak wyjątkowy?

Wielofunkcyjne kołki ramowe MFR firmy CELO przeszły szereg testów i posiadają aprobatę ETA dla wszystkich powszechnie stosowanych materiałów budowlanych, dzięki czemu spełniają wysokie wymagania jakościowe i bezpieczeństwa obowiązujące na rynku europejskim. Są nawet dopuszczone do montażu w sufitach szczelinowych i są zgodne z CE.

Kotwa z długim trzonem MFR jest wykonana z wysokiej jakości nylonu odpornego na starzenie, warunki atmosferyczne i promieniowanie UV o odporności temperaturowej od -40°C do +80°C i przechodzi cały proces tworzenia w naszym zakładzie w Aichach ( Bawaria, Niemcy): od koncepcji do produkcji kołek uniwersalny ma gwarancję „Made in Germany".

Szczególną cechą kołków MFR 10 jest ich zoptymalizowana geometria z bocznymi wypustami zapewniającymi bezpieczne trzymanie i zwiększoną elastyczność dzięki dwóm głębokościom kotwienia 50 i 70 mm. 

Do czystego osadzenia w materiale, na przykład podczas montażu listew drewnianych, najlepszy jest kołek z kołnierzem wpuszczanym, podczas gdy kołek z płaską obręczą zapobiega korozji kontaktowej podczas montażu części metalowych. 

Dzięki kołkom ramowym CELO śruby i kołki są idealnie dopasowane do siebie i są w większości wstępnie zmontowane, aby ułatwić obsługę. Minimalizuje to wysiłek montażowy, a kołki ramowe oszczędzające czas mogą być instalowane bezpośrednio i są natychmiast zdolne do przenoszenia obciążeń.

Wkręt wykonany ze stali nierdzewnej A4 lub stali ocynkowanej ogniowo HD jest odporny na korozję i nadaje się do mocowania w łazienkach i na zewnątrz.

Wielofunkcyjna śruba SSKS z łbem sześciokątnym, napędem TX i zintegrowaną podkładką zapewnia większy komfort montażu, ponieważ można ją wkręcić w preferowany sposób.

Czy masz wątpliwości, które mocowanie będzie najlepsze dla Twojej aplikacji?

Potrzebujesz więcej informacji o obciążeniach, atestach lub poradach technicznych?

Czy nasz przedstawiciel handlowy może Cię odwiedzić i pomóc?

Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta! Chętnie Ci pomożemy!


Wybierz swój kraj

Witamy!
Odwiedzasz CELO Fixings Poland zawierający ofertę produktów dostępną w twoim regionie. Naciśnij przycisk, jeśli chcesz przejść do wersji międzynarodowej lub zamknąć to okno.

Idź do strony międzynarodowej